Sre: 7:00-12:00 in 13:00-17:00

Imate vprašanje
Pišite nam, če imate vprašanje

Regijsko prvenstvo z zračno puško na 10 metrov

V soboto, 24.02.2018, je na domačem hrastniškem strelišču potekalo regijsko prvenstvo v streljanju s standard zračno puško, katerega se je udeležilo 34 tekmovalcev iz osem strelskih društev koroško-štajersko-zasavske regije. Na prvenstvu je član Boštjan Žlak dosegel normo za nastop na državnem prvenstvu, prav tako kadetinja Zala Logar ter mladinki Valerija Tišler in Špela Polak. Domačinke so osvojile tri medalje, in sicer dve srebrni in eno bronasto. Boštjan je osvojil sedmo, članica Mojca Vučilovski pa šesto mesto.

Mlajši člani društva so se pod vodstvom trenerja Vladimirja Mraka udeležili regijskega tekmovanja v Doliču, kjer so vsi dosegli predpisane norme za nastop na DP, domov pa so odnesli dve medalji – eno srebrno in eno bronasto. Ciciban Luka Velikonja je zasedel nehvaležno četrto mesto in le za en krog zgrešil srebrno medaljo. Srebrno medaljo je osvojil pionir Žan Čeperlin, ki letos prvič strelja v kategoriji brez naslona. Mlajši pionirki Urška Tišler in Lučka Holešek sta osvojili tretje in četrto mesto.

V Trbovljah je potekalo člansko-veteransko regijsko prvenstvo s serijsko zračno puško, kjer je članica Jasmina Pavlič stopila na najvišjo stopničko, član Tomaž Pavlič je osvojil osmo, Žarko Milič pa je v kategoriji veteranov od 50 do 60 let osvojil dvanajsto mesto.

Tekmovalce čaka še zaključek državne mladinske lige, prve in druge državne lige ter državno prvenstvo in finale slovenske dopisne lige.

Rezultate hrastniških strelcev oziroma podrobnosti o prihajajočih dogodkih lahko spremljamo na njihovi spletni strani: http://sd-hrastnik.si/