Novica

Nazaj

Za Savo Hrastničani navdušeno pozdravili Mirana Cveta in Petra Kauzerja ml.

V torek, 5. junija, se je za Savo pri Brodarskem domu kljub dežju zbralo lepo število krajanov, ki so želeli počastiti nov športni uspeh Mirana Cveta in Petra Kauzerja.

Miran Cvet je na 18. veteranskem svetovnem prvenstvu v gorskih tekih na pobočju Ratitovca v soboto, 2. junija, premagal vso moško konkurenco in si osvojil naslov svetovnega prvaka v kategoriji nad 50 let. Dosegel je tudi najboljši čas med vsemi tekači na Ratitovec.

Peter Kauzer je prav tako 2. junija premagal svojo konkurenco - v Pragi je zmagal na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah s popolno vožnjo, brez dotikov. V moštveni vožnji 3 x K1 pa osvojil še bronasto medaljo z Martinom Srabotnikom in Nikom Testenom.

Seveda so prišli navijat v glavno mesto Češke tudi njegovi navijači iz Hrastnika z županom Miranom Jeričem na čelu.

»Peter je postavil Hrastnik na športni zemljevid Sveta,« je ponovil tudi na tokratnem srečanju. Za Mirana Cveta pa je dejal, da je pozorno spremljal njegova kolesarska tekmovanja, zdaj bo pa tudi gorske podvige. Pozdravil ju je tudi Andrej Jelenc, direktor Kajakaške zveze Slovenije in drugi.