Sre: 7:00-12:00 in 13:00-17:00

Imate vprašanje
Pišite nam, če imate vprašanje

Zaključena regijska prvenstva v streljanju z zračno puško na 10 m

V nedeljo so se zaključila regijska prvenstva z nastopom tekmovalcev s standard puško v vseh kategorijah. Organizatorji so bili Hrastničani. Od domačih sta se tekmovanja udeležili dve mladinki, ki sta pristali na stopničkah - Valerija Tišler na drugi, Špela Polak na tretji.

Regijsko prvenstvo s serijsko puško za člane in veterane je potekalo v Mali Brezi. Mojca Vučilovski je z zelo dobrim rezultatom 177 krogov osvojila zlato medaljo. Jasmina Pavlič je bila edina udeleženka v svoji kategoriji, zato se medalje niso delile. Tomaž Pavlič je s 177 zadetimi krogi pristal na nehvaležnem četrtem mestu tik pod stopničkami v svoji kategoriji.

V Doliču so nastopili najmlajši tekmovalci, tudi Hrastničani, ki so bili tudi uspešni. Ekipa mlajših pionirjev je v svoji kategoriji zmagala in dosegla ekipno normo za nastop na državnem prvenstvu. Ekipo so sestavljali Blaž Majcen, Žiga Bigec in Val Rudi Zavrašek. Lučka Holešek je dosegla odličen rezultat 176 krogov, kar je njen osebni rekord na tekmi brez naslona, vendar je to v močni konkurenci pionirk zadostovalo za sedmo mesto. Blaž se je s 165 krogi uvrstil na nehvaležno četrto mesto in samo za en krog zaostal za stopničkami v kategoriji mlajših pionirjev. Ciciban Tian Hodžić  je na svoji drugi tekmi dosegel šesto mesto in s 150 krogi uspel izpolniti normo za nastop na državnem prvenstvu. Mlajša pionirja Val in Žiga sta pristala na sedmem in devetem mestu. Urška Tšler je med pionirkami osvojila dvanajsto mesto in s 161 krogi tudi izpolnila normo. Žan Čeperlin je v konkurenci pionirjev pristal na trinajstem mestu.

Tekmovalcem čestitamo in želimo veliko uspehov tudi na prihajajočih tekmah. Čaka jih še zaključek državne mladinske lige, 1. B državne lige ter državno prvenstvo in finale slovenske dopisne lige.

Naše rezultate, podrobnosti o prihajajočih dogodkih ter ostalo lahko spremljate na naši spletni strani: sd-hrastnik.si