Pon, tor: 8:00-12:00 in 13:00-15:00
Sre: 7:00-12:00 in 13:00-17:00

Imate vprašanje
Pišite nam, če imate vprašanje

Prehodni pokal rudarska svetilka je tudi letos ostala v domačem društvu, domačini so bogatejši za tri pokale in osem medalj

Strelsko društvo Rudnik Hrastnik je v soboto, 30.06.2018, že dvanajstič organiziralo tekmovanje v streljanju z zračno puško na 10m, v počastitev 3. julija - praznika rudarjev in občine Hrastnik. Sodelovalo je dvanajst ekip, 43 posameznikov iz šestih strelskih društev. Najboljša ekipa je prejela prehodni pokal - rudarsko svetilko. Rudarska svetilka je ostala v rokah domače ekipe, katero so sestavljali Špela Polak, Valerija Tišler in Tomaž Pavlič, nastreljali pa so 542 krogov. Najboljši strelec-ka je prejel-a posebno nagrado podjetja Tevel iz Kisovca (detektor plina). Zaradi treh enakih najvišjih rezultatov 186 krogov, je bila zmagovalka Vesna Strakušek, določena na podlagi rezultata druge serije in števila centrov. Vsi udeleženci tekmovanja so prejeli simbolično nagrado. Vsi udeleženci tekmovanja so bili navdušeni nad organizacijo tekmovanja. Tekmovanje smo zaključili z druženjem ob kosilu v Piceriji Rondo. Vodja tekmovanja Tomaž Pavlič in predsednik društva Vladimir Mrak sta bila zadovoljna z rezultati domačih strelcev in strelk, saj so poleg prehodnega pokala, osvojili še tri pokale in osem medalj.

V kategoriji članic do 35 let so domačinke osvojile prva štiri mesta. Zmagala je Špela Polak (183 krogov), druga je bila Valerija Tišler (181 krogov), tretja Jasmina Pavlič (177 krogov), četrta pa Zala Logar (175 krogov). V kategoriji članic nad 35 let je domačinka Mojca Vučilovski (168 krogov) osvojila bronasto medaljo. Pri članih do 50 let je bilo 178 krogov dovolj, da je domačin Tomaž Pavlič stopil na najvišjo stopničko. Pionir Žan Čeperlin je pristal na četrtem mestu (159 krogov), Žare Milič pa je pri članih nad 50 let s 149 krogi zasedel petnajsto mesto.

Ekipa mlajših pionirjev je pod vodstvom trenerja Vladimirja Mraka, v sestavi Lučka Holešek (posamezno druga s 172 krogi), Urška Tišler (posamezno tretja s 166 krogi) in Blaž Majcen (posamezno tretji s 140 krogi), osvojila drugo mesto. Ekipa članov strelskega društva Rudnik Hrastnik I je osvojila prvo, ekipa članov strelskega društva Rudnik Hrastnik II pa drugo mesto.

Tekmovalci si bodo po tekmovanjih privoščili krajše počitnice. Za uspehe jim čestitamo in želimo veliko lepih dosežkov tudi v novi prihajajoči sezoni 2018/2019. Za mlajše Hrastničane bo v času počitnic organiziran tečaj streljanja s serijsko zračno puško. Naše rezultate, podrobnosti o prihajajočih dogodkih ter ostalo lahko spremljate na naši spletni strani: sd-hrastnik.si ali na facebook strani društva.